PILATES - Metóda cvičenia

Vyformujte si telo, upevnite zdravie a zbavte sa bolestí pohybového systému cvičeniami PILATES.

Snáď každý si občas dá nejaké dobré predsavzatie: prestanem fajčiť, začnem chudnúť, cvičiť... Zostaňme u cvičenia. Pre niekoho je to samozrejmosť, niektorí sa však k nemu dostanú až vtedy, keď ich začne bolieť chrbát a pochopia, že ani prášky nezmôžu všetko.

Žijeme v motorizovanej a počítačovej, veľmi uponáhľanej dobe. Roky pribúdajú, s nimi aj starosti, mnohým zostáva stále menej času na prirodzený a hlavne rozmanitý pohyb. Aj zub času vykoná svoje dielo. Kĺby postupne tuhnú, niektoré pohyby, už nedokážeme vykonať v rozsahu ako kedysi. Dokonca aj svaly nás zrádzajú. Niektoré v dôsledku malého využívania slabnú , ochabujú, iné sú zasa preťažované, skracujú sa a tuhnú. Klesá aj celková kondícia, zhoršuje sa stav obehového a dýchacieho systému, zvyšuje sa hmotnosť. To sa pomaly prejaví aj na technike prevedenia – postupne sa vytvárajú nesprávne pohybové návyky aj pri tých málo pohyboch, čo nám ešte zostali, či už v rámci zamestnania, domácnosti alebo vo voľnom čase. Zlé zaobchádzanie so sebou samým sa skôr alebo neskôr prejaví a všetko čo sme zanedbali sa po určitom čase vráti aj s úrokmi – najčastejšie v podobe nepríjemných bolestí chrbta. Ak už patríte do tejto skupiny zanedbaných alebo chcete urobiť preventívne kroky, aby ste sa týmto problémom vyhli je tu pre vás Pilates.

Tajomstvo Pilatesovej metódy cvičení spočíva v tom, že je nesmierne účinná. Už po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia budete mať lepšie držanie tela, silnejšie svaly, plochejšie brucho a ohybnejšie kĺby. Niektorí dokonca tvrdia, že sú vyšší, pretože sa im napriamila a natiahla chrbtica. Joseph Pilates tvrdil: "Po desiatich cvičeniach pocítite rozdiel, po dvadsiatich ho uvidíte a po tridsiatich budete mať nové telo".

Pilatesove cviky posilňujú a predlžujú všetky svaly aj tie najhlbšie uložené, odstraňujú svalové disbalancie a podporujú správne držanie celého tela. Cvičenie Pilates stojí na kvalite, nie kvantite. Svaly sa zapájajú presne a účinne, ale nie viac ako je nevyhnutné. Svaly sa nie len posilujú ale aj preťahujú a predlžujú, zvýši sa rozsah pohybu v kĺboch a tým klesá ich zaťaženie. Preto je pravidelné cvičenie Pilatesovou metódou veľmi účinné pri odstránení bolestí kĺbov, krížov, krčnej chrbtice a máva až zázračné účinky u ľudí po úrazoch s veľmi oslabenými niektorými svalovými skupinami.

Pilates je aj výborným prostriedkom proti každodenným stresom. V priebehu cvičení nebudete môcť myslieť na nič iné len na pohyby, ktoré vykonávate, pocity z vlastného tela a správne dýchanie.

Hodina cvičenia Pilates začína rozcvičkou na uvoľnenie celého tela a zahriatím, nasledujú posilňovacie a následne uvoľňovacie cviky zamerané na jednotlivé svalové skupiny. Hodina končí dôkladným strečingom všetkých precvičovaných partií. Cvičí sa pri tichej, príjemnej, odpočinkovej hudbe.

Lektorkami sú Danka Apalovičová, Saška Rovná a Lenka Janatová

 O Z N A M Y 

Cvičenia pilates, pilates pre zdravý chrbát, POP pilates, pilates
pre seniorky, joga, SM systém a latiskoamerické a intuitívne tance

Pozrite si náš nový harmonogram cvičení od januára 2024 (klik)

Viac informácií a objednávky na cvičenie na tel.č.: +421 907 607 255, alebo e-mailom: info@pozitivumvnas.sk.

Ďakujeme

Logo hlavného mesta